Jak na celulitidu?

14.04.2021

Celulitida neboli pomerančová kůže - strašák nás žen, bohužel ne jenom od středního věku. Stále častěji si všímám tohoto problému již u děvčat v pubertě.

Nejedná se pouze o estetický problém! Jedná o problém vnitřního prostředí, kdy nedostatečně proudí lymfa a hromadí se toxiny v lymfatických cévkách, které jsou právě v podkoží.

Lymfatický systém nemá svojí vlastní pumpu, jako krevní oběh, který je zajištěn srdíčkem. Proudění lymfy je závislé na POHYBU! 

Pro odstranění pomerančové kůže je třeba  komplexní přístup - jako ostatně ke každému problému s pokožkou.

Zajistit tok a proudění lymfy - pohybem, jakýmkoli - nemusíte zrovna do posilky, stačí chůze - dle Vašich možností, alespoň zpočátku 4 -6 tisíc kroků. Vyhledávejte možnosti, jak chodit!

Můžete zapojit jednoduché domácí cvičení pro rozhýbání lymfy - v případě zájmu, mi klidně napište, uděláme si praktickou ukázku přes zoom.

Chceme-li se zbavit celulitidy, je třeba i upravit stravu a zajistit vhodný pitný režim, neboť lymfa je tvořena z 90% vodou, proto i otoky bývají způsobené špatným prouděním lymfy.

Nejvíce zatěžuje lymfatický systém nadmíra bílého cukru, bílé mouky a mléčných výrobků!

Do pitného režimu doporučuji zařadit i tzv.živou vodu s Coral Mine. Více o pitném režimu se můžete dočíst zde.

Jak podpořit proudění lymfy péčí o pokožku?


                         Udělejte si domácí SPA s kávovým peelingem a thermo balsámem!


Expresní procedura - na 10-15 minut

Kávovou masku a současně i peeling - aplikujte na vlhkou pokožku problematických částí těla, ale je velice příjemná i na obličej a krk. Masírujte krouživými pohyby / vyhýbejte se očím a očnímu okolí/. Nechte na pokožce působit po dobu 3-5 minut, pak opláchěte studenou vodou. Po opláchnutí vmasírujte do postiženým oblastí sametový tělový balzám Thermo Balm. Aktivuje proces termogeneze v podkožní tukové tkáni, redukuje její nadbytek a zvovu tvaruje postavu. Zeštíhlující efekt dobprovází obnova spprávného tonusu, pevnosti a elasticity kůže, vyrovnává její struktury.

Komletní procedura - když máte více času 30-45 minut

Vmasírujte kávový peeling a nechte ho působit na problematických místech - stehnech, hýždích, břiše, ramenou, zabalte do potravinové folie a zůstaňte v teple nebo běžte na svižnou procházku. Poté opláchněte zbytky peelingu a energetickými pohyby vmasírujte Thermo balsám.